Místní knihovna Polevsko


Z nových knihknihy z výměnného fondu  (dovoz 31. března 2021)


dětská literatura

KAGAWA, Julie, 1982-
Talon : společenstvo draků. Zkouška věrnosti / Julie Kagawa ; z anglického originálu Talon přeložila Dana Chodilová. -- 1. vydání. -- Praha : Fragment, 2015. -- 336 stran ; 21 cm. -- Název v tiráži: Talon: společenstvo draků - Zkouška věrnosti. -- Obsah: Před dávnými lety byli draci na pokraji vyhynutí. Legendární drakobijci z Řádu sv. Jiří je téměř vyhubili. Ti, kteří přežili, se skrývali v lidské podobě. Jejich počet pomalu rostl a moc sílila. Uběhla staletí a draci se připravují na okamžik, kdy lidem ukážou, kdo je skutečným pánem světa.... -- Pro čtenáře od 14 let. -- ISBN 978-80-253-2495-0 (vázáno) : 299.00 Kč.

KAGAWA, Julie, 1982-
Talon : společenstvo draků. Proti všem : letitou nenávist nelze zastavit... / Julie Kagawa ; z anglického originálu Rogue přeložila Dana Chodilová. -- 1. vydání. -- Praha : Fragment, 2017. -- 324 stran ; 21 cm. -- Obsah: Pokračování fantasy série z polarizovaného světa draků a jejich nesmiřitelných lovců. Ember je na útěku. Spolu s Cobaltem opouští supertajnou dračí organizaci Talon a vydává se do neznáma. Stále přitom nepřestává myslet na Garretta - člověka, který jí zachránil život, i když si tím podepsal rozsudek vlastní smrti. Jenže vydat se pro něj přímo do základny Řádu svatého Jiří, vojenského seskupení, které si vytýčilo za cíl vyvraždění draků, je možná trochu velké sousto i pro odvážnou a trénovanou Ember... Dokáže odhadnout, komu může a nemůže věřit a uniknout pronásledovatelům, kteří jsou jí v patách?. -- Pro čtenáře od 14 let. -- ISBN 978-80-253-3388-4 (vázáno) : Kč 329,00.
 
Literatura pro dospělé

AIKMAN, Becky
Vdovám smutek nesluší : dobrodružství šesti kamarádek, které si znovu dávají dohromady své životy / Becky Aikmanová ; [překlad Alena Amchová]. -- 1. vyd. -- Praha : Fortuna Libri, c2013. -- 338 s.-- (Fortuna Litera). -- Saturday night widows. -- Přeloženo z angličtiny. -- Resumé: Šest manželství, šest tragédií, jeden společně prožívaný začátek. Šest žen – šest vdov se schází jednou měsíčně a učí se přežít tu nejhorší věc, která se jim stala. Společně procházejí dobrými i zlými časy a sdílejí své emoce a v průběhu roku podnikají stále dobrodružnější akce. Randí, mají problémy s dětmi, stěhují se, hledají smysluplnou práci, a hlavně dávají opět dohromady své životy a vlastní já, přičemž obracejí tradiční názory na prožívání ztráty blízkého člověka naruby. Je to úžasný důkaz, co dokážou kamarádky, když se navzájem podporují. Vdovám smutek nesluší je neobyčejná kniha, která vás kupodivu rozesměje, samozřejmě i donutí k přemýšlení a připomene vám, že život sice je naprosto nepředvídatelný a občas tragický, ale zároveň i vzácný, křehký a mnohdy radostnější, než by se na první pohled zdálo. -- ISBN 978-80-7321-714-3 (váz.) : 299.00 Kč.
 
CARR, Robyn, 1951-
Šerif z Thunder Pointu / Robyn Carrová ; z anglického originálu The newcomer ... přeložila Petra Pachlová. -- Vydání první. -- Praha : Ikar, 2015. -- 310 stran. -- Obsah: Zástupce šerifa Mac McCain dohlíží na městečko Thunder Point i na své tři děti, které vychovává sám. Konečně se ale zdá, že i on našel štěstí po boku dlouholeté kamarádky Giny Jamesové, se kterou zatím sdílel jen radosti i strasti při výchově jejich stejně starých dospívajících dcer. Oba teď zaplavila nečekaná láska a cítí se znovu jako teenageři – najednou se jeden druhého nedokáží nabažit. Zažívají chvíle dosud nepoznaného štěstí, když se jejich životy obrátí vzhůru nohama. A nejenom jim. V městečku se nečekaně objeví Macova bývalá manželka, Ginina dcera Ashley prožívá vážnou citovou krizi a jejich dobří přátelé Sára a Cooper musí řešit pracovní i soukromá dramata. Mac a Gina vědí, že jsou stvoření jeden pro druhého, dokáže je ale jejich láska přenést přes všechny překážky?. -- ISBN 978-80-249-2773-2 (vázáno) : 279.00 Kč.
 
COLGAN, Jenny, 1972-
Báječný krámek s čokoládou / Jenny Colganová ; [z anglického originálu ... přeložila Zora Šíchová]. -- Vyd. 1. -- Praha : Argo, 2014. -- 358 s. ; 21 cm. -- Loveliest chocolate shop in Paris. -- Obsah: Třicetiletá Anna pracuje v továrně na čokoládu na severu Anglie. Po úrazu se v nemocnici setkává se svou bývalou učitelkou francouzštiny Claire a obě ženy se spřátelí. Anna přichází o práci a zdrceně přemýšlí, co bude dál. Je tady ovšem Claire, která jí nabízí možnost odjet do Paříže a vypomáhat v obchodě proslaveného výrobce čokolády Thierryho Girarda, se kterým kdysi prožila milostný románek. Anna, která si není úplně jistá svou francouzštinou, napřed váhá, ale nakonec výzvu přijímá a odjíždí do Paříže. Vsazená do zcela jiného prostředí, než na jaké byla zvyklá, poznává spoustu zajímavých lidí včetně těch, kteří byli součástí Claiřina života, když byla v sedmdesátých letech v Paříži jako au-pair. Příběhy Anny a Claire s odstupem několika desetiletí, kouzlo Paříže a lahodná chuť čokolády se prolínají, aby se nakonec kruh uzavřel. -- ISBN 978-80-257-1195-8 (váz.) : 298.00 Kč.
 
ČERNAJOVÁ, Vladimíra, 1970-
Život je pes : příběhy z kotců a pelíšků / Vladimíra Černajová ; s předmluvou Marty Kubišové. -- Vyd. 1. -- Frýdek-Místek : Alpress, 2009. -- 221 s. : il., portréty ; 21 cm. -- Obsah: Život je pes, říkáme my lidé, ale co by řekl pes, kterému zkřížil cestu zlý člověk? Mnoho opuštěných zvířat se vinou bezcitných majitelů nebo nepříznivého osudu ocitá až na samé hranici života a smrti. Zamrazí vás příběh fenky, která umírala na ledovém betonu jednoho podvodného útulku. Neubráníte se úsměvu ani slzám při kouscích povedeného oříška Čudly. Bez dechu budete doufat, aby zvěrolékařův zásah u poraněného koníka přišel včas. Nechápavě zavrtíte hlavou, jakých krutostí je někdo schopen vůči bezbranným a oddaným přátelům. Naštěstí se najdou i jedinci, kteří se zubožených tvorů ujmou a láskyplnou péčí jim vrátí radost i důvěru. -- ISBN 978-80-7362-778-2 (váz.) : Kč 269,00.
 
HLAVATÁ, Dana, 1957-
Přiznání / Dana Hlavatá ; přeložila Marcela Kořínková. -- Praha : Naše vojsko, 2016. -- 261 stran ; 21 cm. -- Přeloženo ze slovenštiny. -- Obsah: Vztah dvou nevlastních sester, dospívající školačky Vierky a dvaadvacetileté kosmetičky Simony, nikdy nebyl ideální. Zkomplikuje se ještě víc, když jejich matka odjíždí do Švýcarska. Simona se zamiluje do rozvedeného Davida, který, jak se zdá, má šílenou bývalou ženu a nesnesitelně žárlivou dceru Lindu. Za každou cenu se jedna i druhá snaží překazit vztah Davida a Simony. I za cenu, že by se dopustily těžkého zločinu. Kdo je nakonec obětí a kdo se zamotá do vztahových paragrafů?. -- ISBN 978-80-206-1591-6 (vázáno) : 299.00 Kč.
 
JUNKOVÁ, Romana
Kočičí povídání, aneb, Jak nám kočky dovolily s nimi bydlet / Romana Junková. -- Vyd. 1. -- Praha : Brána, 2010. -- 151 s. : il. ; 21 cm. -- Hřbetní název: Kočičí povídání. -- Další variantní názvy: Jak nám kočky dovolily s nimi bydlet. -- Resumé: Máte rádi kočky, kocoury a koťata? Pak je tato knížka určena právě vám! Povídání o životě s kočkami, o tom, co všechno způsobí náhodou nalezené kotě, co se stane, když se doma neočekávaně objeví dva noví kočičí sourozenci a původní smečka koček domácích se rozroste o další členy, kteří se také rozhodnou s vámi bydlet. Jak se s kočkami spí, stoluje, pracuje a vůbec žije. Jaké to je, když odjíždíte na dovolenou anebo nutně potřebujete vymalovat, a kočky se rozhodnou asistovat (nejen) těmto činnostem. Vyprávění o kočkách je inspirováno přímým soužitím s nimi – se všemi radostmi i starostmi, které jejich povaha, zvyky a život přinášejí. Jednotlivé kočičí příběhy jsou napsány s vlídným humorem a s pochopením nejen pro kočky, nýbrž také pro jejich lidské spolubydlící. Kniha je laskavým zastavením v dnešní uspěchané době, kdy na prosté a klidné spočinutí, jakým je třeba posezení s kočkou v klíně, jinak zbývá čas věru málokdy. -- ISBN 978-80-7243-469-5 (váz.) : 229.00 Kč.
 
LARSSON, Christina, 1965-
Neunikneš / Christina Larsson ; [přeložila Eva Nováčková]. -- Vyd. 1. -- Praha : Motto, 2012. -- 332 s. ; 21 cm. -- (Detektivka). -- Originál: Du kommer inte undan--. -- Přeloženo ze švédštiny. -- Resumé: Těsně před Vánocemi je v koupelně své luxusní vily nalezen zavražděný slavný podnikatel Erik W. Sternheg. Komisařka Ingrid Bergmanová s povzdechem opouští svůj plán na vytoužené klidné prožití svátků a ujímá se mediálně sledovaného případu. Aby toho nebylo na Ingrid málo, zároveň musí pátrat po muži, který soustavně pronásleduje a vydírá její kolegyni Malin. -- ISBN 978-80-7246-688-7 (váz.) : 289.00 Kč.
 
LONG, Julie-Anne
Hřích v barvě lilie / Julie Anne Longová ; [přeložila Jana Jašová]. -- Vyd. 1. -- Praha : Ikar, 2014. -- 317 s. ; 21 cm. -- Ways to be wicked. -- Přeloženo z angličtiny. -- Resumé: Druhý díl z volné romantické trilogie z 19. století. Tanečnice Sylvie Lamoreuxová je miláčkem pařížské opery, předmětem touhy i žárlivosti, zosobněním krásy a ladnosti, kterou svorně zbožňují jak kritici, tak i náročné francouzské publikum. Když ji však tajemný dopis donutí na všechno v Paříží zapomenout a vydat se přes kanál La Manche, představuje si všechno možné, ale určitě ne to, že hned po vylodění doslova a do písmene přistane na klíně Toma Shaughnessyho, majitele divadla Bílá lilie. Tedy muže, který sice nepostrádá větší než malé množství šarmu, ale honosí se tak špatnou pověstí, že se mu v tomto ohledu může jen málokdo v Londýně rovnat. Protože je však Sylvie během cesty do Londýna oloupena, nezbývá jí než přijmout Tomovu nabídku, aby se přidala k jeho divadelnímu ansámblu. Že představení Bíle lilie navštěvuje výhradně mužské publikum, rekrutující se z řad lapků, drožkářů a jim podobných existencí s méně vybranými způsoby, se nadaná baletka má teprve dozvědět…. -- ISBN 978-80-249-2379-6 (váz.) : 259.00 Kč.
 
PATTERSON, James, 1947-
Spirála zločinu / James Patterson ; z anglického originálu přeložil Ondřej Duha. -- Vyd.1. -- Frýdek-Místek : Alpress, 2003. -- 350 s.-- (Klokan). -- Název originálu: Rose are red. -- ISBN 80-7218-822-4 : 199.00 Kč.
 
PETERS, Elizabeth, 1927-2013
V hlubinách skalní říše / Elizabeth Peters ; [z anglického originálu ... přeložila Božena Chovancová]. -- Vyd. 1. -- Frýdek-Místek : Alpress, 2011. -- 392 s. : mapa ; 21 cm. -- (Klokan). -- Originál: Last camel died at noon. -- Resumé: Amélii s manželem Emersonem navštíví vikomt Blacktower. Předloží jim záhadnou mapu naznačující cestu do hloubi nubijské pouště a ještě záhadnější zprávu naškrábanou na starém papyru, o níž věří, že je to poselství jeho dlouho pohřešovaného syna. Amélie a Emerson jejich pravosti příliš nevěří, přesto je posedne touha vydat se do dosud neprobádaných končin, kde prý ve skalní říši leží dlouho ukrytý zázračný poklad. -- ISBN 978-80-7362-924-3 (váz.) : 289.00 Kč.
 
PRESSFIELD, Steven, 1943-
Ctnosti války : román o Alexandrovi Velikém / Steven Pressfield ; přeložil Vladimír Marek. -- 1. vyd. v čes. jaz. -- Praha : BB/art, 2005. -- 346 s. ; 21 cm. -- Originál: The virtues of war. -- 944/05. -- Na obálce ISBN 80-7341-599-2. -- Přeloženo z angličtiny. -- ISBN 80-7341-599-2 (váz.) ; 80-7257-599-2 (chybné) : 199.00 Kč.
 
TEJKALOVÁ, Jiřina, 1955-
Já a štrúdl / Jiřina Tejkalová. -- Vyd. 1. -- Praha : Lika klub, 2010. -- 222 s. -- Resumé: Smutně veselý román pro ženy, které chtějí lépe porozumět svým mužům, a pro muže, kteří chtějí lépe porozumět svým ženám. Hrdinka románu má svůj život pevně v rukou - jiné ruce totiž k dispozici nemá. Musí pečovat o nemocného manžela, vychovávat dospívající dceru, pomáhat dvěma dospělým synům, naslouchat pošetilé mamince a hlavně péct štrúdl, neboť právě ten je pro její rodinu už skoro dvacet let hlavním a jediným zdrojem obživy. A jednoho dne se ten dosud dobře fungující stroj zasekne, lidé a věci přestanou dělat, co mají, a začnou dělat to, co by naopak vůbec dělat neměli. Manžel přestává mluvit, maminka se chce vdávat, syn se nechce, ale zřejmě bude rozvádět a velbloud z jihočeské firmy dokonce začne kousat... -- ISBN 978-80-86069-56-2 (váz.) : 249.00 Kč.
 
VALLGREN, Carl-Johan, 1964-
Chlapec ve stínu / Carl-Johan Vallgren ; překlad Helena Matochová. -- Vydání první. -- Brno : MOBA, 2015. -- 384 stran ; 21 cm. -- Přeloženo ze švédštiny?. -- Obsah: Je léto 1970. Ve stanici stockholmského metra vezme malého chlapce za ruku neznámá žena a od té doby ho už nikdo nespatří. Chlapec nenávratně zmizí. O mnoho let později zmizí i chlapcův bratr Joel Klingberg. Zoufalá manželka poprosí o pomoc Dannyho Katze, jazykového génia s pochybnou minulostí, s nímž Joel kdysi studoval na vojenské tlumočnické škole. Katz se jen velmi neochotně pustí do pátrání, ale brzy zjistí, že mocná rodina Klingbergových skrývá nejedno tajemství. A když se na něj pokusí kdosi hodit vraždu, stává se z Katzova hledání boj o přežití... -- ISBN 978-80-243-6719-4 (vázáno) : 339.00 Kč.
 
WESLEY, Mary, 1912-2002
Heřmánkový palouk / Mary Wesleyová ; přeložila Jarka Stuchlíková. -- 1. vyd. v českém jazyce. -- Praha : BB/art, 2011. -- 319 s. ; 21 cm. -- Originál: Camomile lawn. -- Přeloženo z angličtiny. -- Obálkový podnázev: příběh o mladých lidech ve válkou rozvrácené Británii. -- Resumé: Příběh o mladých lidech ve válkou rozvrácené Británii. Píše se srpen 1939 a pět mladých bratranců a sestřenic se sjíždí do Cornwallu, aby v domě své tety strávili letní prázdniny a jako každý rok uběhli svůj rituální ,běh hrůzy‘. Všem je devatenáct. Oliver, který se právě vrátil ze Španělska, kde bojoval v občanské válce, je beznadějně zamilovaný do krásné, ale vypočítavé Calypso. Dále tu jsou sourozenci Polly a Walter, pak David a Paul, pastorova dvojčata, co se velmi přátelí s Polly. Nakonec tu máme desetiletou Sofii, sirotka od narození, nemilovanou ani tetou, ani strýcem. Smráká se, záhy bude vyhlášena mobilizace a životy všech mladých lidí projdou nenávratnou změnou. Heřmánkový palouk popisuje život těchto chlapců a dívek jak ve válce, tak v míru, v průběhu dospělosti i stáří. Jsou totiž navěky propojeni ztrátami a láskou, svazky rodinnými i přátelskými. Jak dospívají, bojují nejenom o přežití, ale i o to, aby zůstali věrni sami sobě a těm, které milují. -- ISBN 978-80-7461-012-7 (váz.) : 249.00 Kč.


a mnoho dalších zajímavých titulů...

 Kontakt: 471 16 Polevsko 152